Sterowanie napędem bramy, furtką, oświetleniem przez internet z telefonu i aplikacji Supla oraz NiceWiFi. Kontrola temperatury.

Zdalne sterowanie bapędem bramy

  W dobie XXI wieku telefon komórkowy z stałym dostępem do internetu oraz możliwością instalacji różnych aplikacji to już codzienność. Idąc w tym kierunku chciałbym przedstawić możliwość zdalnego sterowania bramą z pozycji naszego smartfona dzięki aplikacji Supla lub Nice WiFi.

  Sterownik elektroniczny nie tylko pozwala na zdalne sterowanie bramą wjazdową, możemy sterować również otwarciem elektrozamka furtki, otwarciem i zamknięciem bramy garażowej, jak i wyposażyć się w zdalne sterowanie oświetleniem ogrodu garażu itp.

Zdalne Otwarcie i zamknięcie bramy z telefonu aby to zrealizować potrzebujemy odpowiedni moduł z wgranym softem Supla i zarejestrowanym na utworzonym koncie na stronie supla. Moduł musi posiadać bez potencjałowy styk przekaznika który podłączymy do wejścia sterowania w centrali naszej automatyki do bramy. Centrale popularnych firm posiadają na płycie zacisk do sterowania przewodowego więc w 90% przypadków jest to możliwe.

Zdalna kontrola pozycji bramy w automatyce bram firmy Nice jest możliwość wyświetlania na telefonie za pomocą ikony pozycji bramy otwarta / zamknięta.
W przypadku napędów innych firm aby uzyskać pozycje bramy na telefonie potrzeba zamontować kontaktron na skrzydle bramy który będzie kontrolował jej pozycje.

Otwarcie furtki – zwolnienie elektrozamka również możemy zrealizować z aplikacji supla w naszym telefonie. W tym przypadku potrzebujemy wyprowadzić z domofonu lub wideodomofonu sygnał do zwolnienia rygla i podłączyć do naszego modułu.

Sterowanie oświetleniem z telefonu możemy zrealizować za pomocą modułu który na wyjściu podaje napięcie 230V. Moduł z odpowiednim softem możemy dodać do naszego konta na supla co spowoduje automatyczne pojawienie się ikony żarówki w naszej aplikacji na telefonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaświecać oraz gasić oświetlenie z pozycji aplikacji w telefonie. W bardzo prosty sposób możemy wyposażyć nasz dom w funkcjonalne sterowanie oświetleniem wifi.

Kontrola temperatury – moduł oraz aplikacja supla pozwala na podłączenie odpowiedniego czujnika temperatury dzięki któremu w naszej aplikacji będziemy mogli mieć aktualną temperaturę otoczenia podawaną w stopniach Celsiusza. Często moduły montowane w centrali napędu do bramy w prosty sposób umożliwiają wypuszczenie takiego czujnika na zewnątrz obudowy.
Kontrolować temperaturę w ten sposób możemy również w pomieszczeniach oraz na rurach centralnego ogrzewania.

Warunkiem poprawnej pracy sterownika jest umożliwienie połączenia z siecią WiFi która podsiada dostęp do internetu. Jeśli nasz zasięg sieci WiFi jest zbyt słaby aby móc sterownik zainstalować w napędzie przy bramie możemy rozwiązać to na dwa sposoby:

✔ Wzmocnić zasięg sieci WiFi poprzez zastosowanie kolejnego routera blisko bramy z zabezpieczeniem sieci.

✔ Sygnał sterujący bramą doprowadzić do sterownika który znajduje się w zasięgu sieci WiFi. Często posiadamy stacjonarne przyciski sterowania bramą w domu i właśnie je możemy wykorzystać do tego celu.

Sterowanie urządzeniami możemy realizować z dowolnej ilości urządzeń takich jak telefony tablety. Warunkiem podłączenia telefonu czy tabletu jest posiadanie niezbędnych danych do konta supla właściciela urządzeń sterujących oraz nieudostępnienie przez właściciela na koncie supla przyłączenia telefonu czy tabletu. Poprzez te zabezpieczenia którymi są hasło, dane serwera, oraz udostępnienie przyłączenia nikt z zewnątrz nie może sterować naszą bramą czy oświetleniem.

Klasyfikacja kosztów:

Automatyka bram zdalne sterowanie koszt realizacji tej funkcji to 350zł wraz z montażem modułu oraz rejestracją konta.

Koszt modułu do zdalnego sterowania bramą oraz furtką wraz z montażem oraz rejestracja konta to 450z

Modułu do bezprzewodowego sterowania oświetleniem wraz z montażem 300zł.